Websitemizin hazırlanma amacı, toplumun belirli kesimlerinin (ilgi duyanlar, öğrenciler ve akademisyenler gibi) TAEK görev ve yetki alanı ile ilgili konularda bilgilendirilmesi ve radyasyonla çalışan Kurum ve Kuruluş’ların TAEK ile olan  ilişkilerinin websitesi vasıtası ile kolaylaştırılmasıdır.  

Nükleer bilim ve teknolojiye ilgi duyan toplum kesimleri için “Öğrenciler İçin” ve Bilgi Köşesi” sayfaları hazırlanmıştır. Bu sayfalarda “Nükleer Enerji”, “Nükleer Reaktörler”, “Nükleer Radyasyon”, “Nükleer Radyasyon Güvenliği”, “Nükleer Uygulamalar” ve “Kaza ve Tehlike Durumları” gibi konularda bilgi verilmektedir. Ayrıca “e-TAEK” ve “Hizmetlerimiz” sayfaları altında da  radyasyonla çalışan Kurum ve Kuruluş’ların TAEK ile olan  ilişkilerinin kolaylaştırılması hedeflenmiştir.

Bunun yanında “Sık Sorulan Sorular” sayfası ile hem toplumun ilgi duyan kesimlerinden, hem de TAEK ile ilişkide olan Kurum ve Kuruluş’lardan gelen ve/veya gelebilecek gerek teknik gerekse hizmetlerimiz ile ilgili sorular yanıtlanmaya çalışılmıştır.

Ayrıca haber ve etkinlik sayfaları vasıtası ile Kurumumuz ile ilgili haber ve etkinlikler de duyurulmaya çalışılmaktadır.

Kullanım Esasları ve Sorumluluklar

Kurumumuz, hypertext bağlantılar ve doğrudan ya da dolaylı olarak bu web sitesi üzerinden kullanılan diğer özellikler de dahil olmak üzere, web site bilgileri ve güncellemeler açısından bir süre garantisinde bulunmamaktadır. Web sitesi içerisinde yer alan bilgiler ışığında verilecek kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, sayfayı ziyaret eden kişiye aittir. Kurumumuz, kendi web sitesine girilmesi veya içeriğindeki herhangi bir site bilgisinden yararlanılması veya bunların kullanımından doğabilecek doğrudan, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki ya da diğer tür kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 

Bu web sitesinde yer alan bilgiler, gösterilen yoğun çabalara rağmen; kesin ya da güncel olmayabilir veya herhangi bir durumdaki koşullara uyarlanamıyor olabilir. Bu web sitesinde olabilecek herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten dolayı sorumluluk Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na atfedilemez. Bu web sitesinde yer alan bilgiler ışığında vereceğiniz kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, tamamıyla tarafınıza ait olacaktır. 

Bu web sitesine ulaşabilmek için girdiğiniz başka bir web sitesinin içeriğinden  Türkiye Atom Enerjisi Kurumu sorumlu tutulamaz.

Bu sitedeki üçüncü şahıs kişi yada şirketler tarafından üretilmiş download edilebilen program, script ya da appletlerin kullanımı esnasında meydana gelen problemlerden kurumumuz sorumlu değildir!

Bu siteyi ziyaret ettiğinizde yukarıdaki hususları kabul etmiş sayılırsınız!