Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) görev alanlarından işbirliği ağları ve kümelenme faaliyetlerini planlamak ve desteklemek üzere; TAEK Dış İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından OSTİM Anadolu Kümelenme İşbirliği Platformu (AKİP) ziyaret edilerek, OSTİM Vakfı Müdürü ve AKİP Genel Sekreteri Sayın Gülnaz KARAOSMANOĞLU başkanlığında Türkiye’deki kümelenme faaliyetlerinin gelişme süreçleri ve mevcut durumları hakkında bilgi alınmıştır.

Toplantı sonunda TAEK-AKİP İşbirliğini geliştirmek amacıyla AKİP ve üye Küme grupları TAEK Radyasyon ve Hızlandırıcı Teknolojileri Dairesi Başkanlığına davet edilmiştir.

12.03.2019 tarihinde ise, OSTİM Yönetimi Başkanı Sayın Orhan AYDIN ve beraberinde 27 kişilik AKİP Küme Gruplarının Koordinatörleri ve işadamlarından oluşan bir grupla TAEK Radyasyon ve Hızlandırıcı Teknolojileri Dairesi Başkanlığımızı ziyaret etmişlerdir.

 Karşılıklı işbirliği ve kümelenme yol haritalarının oluşturulabilmesi için yapılan ziyarette gruba genel bir bilgilendirme yapıldıktan sonra yerleşkedeki birimler ziyaret edilerek, birimlerde yürütülen çalışmalar ve tesis olanakları hakkında bilgiler verilmiştir. Birimlerin detaylı tanıtımı yapılarak karşılıklı görüş alış verişinde bulunulmuştur.