Radyoaktif Kaynakların Emniyetine İlişkin Usul ve Esaslar 12.06.2018 tarihinde onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

02 Temmuz 2018 Pazartesi günü TAEK’te (Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 192 Çankaya/ANKARA) gerçekleştirilecek Radyasyondan Korunma Sınavlarına girecek kişilerin isimleri aşağıda verilmektedir. Listede ismi olmayan kişiler sınava alınmayacaklardır.

 

Saat 14.00’de başlatılacak sınava girecek kişiler, saat 13.00’den önce TAEK’e giriş yapamayacaklardır. Sınava girmek üzere TAEK Başkanlık binasında hazır bulunacak kişilerin nüfus cüzdanları sınav sonrası geri verilmek üzere güvenlik tarafından alınacağından, yanlarında salon görevlilerine ibraz etmek üzere ikinci bir kimlik getirmeleri zorunludur.

 

13 Haziran 2018 tarihinden sonra sınav başvurusu yapan kişiler, evraklarında eksiklik yoksa 24 Eylül 2018 tarihinde yapılacak olan sınava, sınav başvuru formlarını yeniledikleri takdirde kabul edileceklerdir.

 

Önemle duyurulur.

Ekler:
DosyaAçıklamaDosya Boyutu
Bu dosyayı indir (02 Temmuz 2018  RKS  Katılımcı Listesi.pdf)02 Temmuz 2018 RKS Katılımcı Listesi.pdf 374 kB

KAMUOYUNA DUYURU

Kurumumuza bağlı Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezinin yerleşkesi içerisinde yaşayan sahipsiz hayvanların toplatılması talebiyle Kurumumuz yetkililerinin Küçükçekmece Belediyesine başvuruda bulunarak Belediyeyi bu hususta talimatlandırdığı, dahası yerleşkedeki köpeklerin yok ettirildiği hakkında sosyal medya platformlarında bir takım asılsız haberlerin yapılması ve bu haberlerin yayılması üzerine basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

TAEK-PHT tarafından üretilen 123I-NaI ürünümüz etkin madde olarak satışa sunulmuştur. Ayrıntılı bilgiye TAEK internet sayfasında bulunan Temel Mal ve Ücret Listesinden ulaşılabilir

22-26 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılan Atom Enerjisi Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavını asil ve yedek olarak kazananlar aşağıdadır: