SESAME ve Diamond işbirliği ile SESAME üyesi ülkelere yönelik olarak Diamond Işık Kaynağında (Birleşik Krallık) eğitim bursu programı açılmıştır. Son başvuru tarihi: 24 Nisan 2018

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

 

Ekler:
DosyaAçıklamaDosya Boyutu
Bu dosyayı indir (Circular to SESAME Members.pdf)Circular to SESAME Members.pdf 474 kB
Bu dosyayı indir (Fellowship application Form.doc)Fellowship application Form.doc 59 kB

Swedish Institute tarafından SESAME üyesi ülkelere yönelik olarak İsveç MAX IV laboratuvarında eğitim bursu programı açılmıştır.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

SESAME (Synchrotron-light for Experimental Science and Applications in the Middle East – Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi) tarafından, misafirhane inşası ihalesi yapılacaktır.

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME ve UAEA işbirliği ile "Synchrotron-based Techniques and Complementary Techniques under the SESAME School on Cultural Heritage" başlıklı eğitim kursu düzenlenecektir. 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME (Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi) tarafından, AB Horizon2020 Projesi kanalıyla desteklenen “OPEN SESAME” projesi kapsamında eğitim bursu çağrısı yapılmıştır.