Flaş Haber

"Dozimetri Servislerinin Uygunluğunun Değerlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı" hazırlanarak görüşlere sunulmuştur.

"Dozimetri Servislerinin Uygunluğunun Değerlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı" hazırlanmış ve diğer kurum ve kuruluşlar ile kişilerin görüşüne sunulmuştur. Söz konusu doküman hakkında görüşlerinizin olması halinde, aşağıda verilen "Görüş Bildirme Formu" nun doldurularak Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Dozimetri Servislerinin Uygunluğunun Değerlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı

Görüş Bildirme Formu

Radyasyon Güvenliği Yönetmeliği Taslağı Görüşlere Açılmıştır!

Radyasyon tesislerinin işletilmesinde, radyasyon uygulamalarının ve radyasyon faaliyetlerinin yürütülmesinde radyasyon güvenliğini sağlamak üzere hazırlanarak daha önce görüşlere açılan “Radyasyon Güvenliği Yönetmeliği Taslağı”, gelen görüşler ve uluslararası kuruluşların güncel düzenleme ve tavsiyeleri doğrultusunda yeniden düzenlenmiş ve görüşlere sunulmuştur.

Taslağa görüş vermek için taslak metin ile birlikte aşağıda sunulan Görüş Bildirme Formunun kullanılması ve görüşlerin Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine iletilmesi gerekmekte olup, söz konusu taslağa son görüş verilme tarihi 06 Kasım 2017’dir.

Taslak Yönetmeliğe ulaşmak için tıklayınız.

Görüş Bildirme Formuna ulaşmak için tıklayınız.

Uluslararası Etkinlikler Duyuruları

Uluslararası kuruluşlardan Kurumumuza gelen uluslararası etkinliklere ait duyurular, 4.10.2017 tarihinden itibaren Kurumumuz web sayfasında “Uluslararası Etkinlikler” bölümünde duyurulmaya başlanmış olup resmi yazı ile ayrıca duyurusu yapılmayacaktır.

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınav Sonuçları

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınav Sonuçları aşağıda sunulmaktadır.

Devamını oku...

2017 EKPSS/KURA ile Engelli Memur Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Duyuru

     2017 EKPSS/KURA ile Engelli Memur Yerleştirme Sonuçlarına göre Kurumumuz kadrolarına yerleştirilen adayların, atamalarının yapılabilmesi için 29 Eylül 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen belgelerin Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığına (Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:192 PK: 06510 Çankaya/ANKARA) şahsen, APS veya kargo ile teslim edilmesi gerekmektedir.

Devamını oku...

X-Işını Paket Kontrol Cihazları İçin Radyasyon Güvenliği Kılavuzu (RSGD-KLV-015) Yayımlanmıştır.

"X-Işını Paket Kontrol Cihazları İçin Radyasyon Güvenliği Kılavuzu (RSGD-KLV-015)" yayımlandı. Kılavuza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

22 Mayıs 2017 Radyasyondan Korunma Sınavı Başarı Belgelerinin PTT Kargo Takip Numaraları

22 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Radyasyondan Korunma Sınavı sonucunda Başarı Belgesi alanlara adreslerine gönderilen PTT Kargo takip numaraları ektedir.

Devamını oku...

"Radyasyon Güvenliği Denetimine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı" hazırlanarak görüşlere sunulmuştur.

"Radyasyon Güvenliği Denetimine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı" hazırlanmış ve diğer kurum ve kuruluşlar ile kişilerin görüşüne sunulmuştur. Söz konusu doküman hakkında görüşlerinizin olması halinde, aşağıda verilen "Görüş Bildirme Formu" nun doldurularak Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Radyasyon Güvenliği Denetimine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı

Görüş Bildirme Formu

Tıbbi Radyoloji Uygulamalarında Radyasyondan Korunma Programı Hazırlanmasına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-14) yayımlanmıştır.

"Tıbbi Radyoloji Uygulamalarında Radyasyondan Korunma Programı Hazırlanmasına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-14)" yayımlanmıştır. Kılavuza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

İlgili İçerik