Flaş Haber

04 Aralık 2017 Radyasyondan Korunma Sınav Sonuçları

04 Aralık  2017 Radyasyondan Korunma Sınav Sonuçları aşağıda sunulmaktadır.

Devamını oku...

Atom Enerjisi Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınav Duyurusu

Kurumumuz Merkez teşkilatı kadrolarında görev yapmak üzere, Atom Enerjisi Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Genel İdare Hizmetler sınıfından 9 uncu derece kadroya yarışma sınavı ile 9 (dokuz) Atom Enerjisi Uzman Yardımcısı alınacaktır. Son başvuru tarihi 8 Ocak 2018 mesai bitimidir.

Devamını oku...

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınavı PTT Kargo Takip Numaraları

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınavı PTT Kargo Takip Numaraları aşağıda sunulmaktadır.

Devamını oku...

Yetkilendirme Koşullarından Muaf Tutulacak Radyasyon Kaynaklarına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-017) Yayımlanmıştır.

"Yetkilendirme Koşullarından Muaf Tutulacak Radyasyon Kaynaklarına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-017)" yayımlanmıştır. Kılavuza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Kişisel Dozimetri Kayıtları ve Eğitim Sertifika Bilgileri Sorgulama İşlemleri e-Devlette Açılmıştır

Kurumumuz Dozimetre ve Eğitim Hizmetlerine ait " Kişisel Dozimetri Kayıtları Sorgulama" ve "Eğitim Sertifika Bilgileri Sorgulama" işlemleri e-Devlet kapısında hizmete açılmıştır. https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılarak kişisel dozimetri ve eğitim sertifikası bilgilerinize erişebilirsiniz.

Tıbbi Atık İşleme Tesislerine Kurulacak Olan Radyasyon Panellerinin (Sabit Radyasyon Ölçüm Cihazlarının) Teknik Özelliklerine İlişkin Duyuru

Bilindiği üzere, sağlık kuruluşlarında oluşan tıbbi atıkların içerisinde bulunabilmesi muhtemel olan radyoaktif maddelerin, tıbbi atık işleme tesislerine girişinde tespit edilebilmesi amacıyla; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 25 Ocak 2017 tarihli ve 29959 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’nde, Tıbbi Atık İşleme Tesislerinin girişlerine radyasyon panellerinin kurulması hükme bağlanmıştır.

Devamını oku...

Kişisel Dozimetre Kullanımına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-016) Yayımlanmıştır.

"Kişisel Dozimetre Kullanımına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-016)" yayımlanmıştır. Kılavuza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Uluslararası Etkinlikler Duyuruları

Uluslararası kuruluşlardan Kurumumuza gelen uluslararası etkinliklere ait duyurular, 4.10.2017 tarihinden itibaren Kurumumuz web sayfasında “Uluslararası Etkinlikler” bölümünde duyurulmaya başlanmış olup resmi yazı ile ayrıca duyurusu yapılmayacaktır.

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınav Sonuçları

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınav Sonuçları aşağıda sunulmaktadır.

Devamını oku...

İlgili İçerik