SESAME

SESAME-UAEA Eğitim Kursu Duyurusu

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME ve UAEA işbirliği ile "Synchrotron-based Techniques and Complementary Techniques under the SESAME School on Cultural Heritage" başlıklı eğitim kursu düzenlenecektir. 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

Devamını oku...

SESAME Misafirhane İnşası İhale Duyurusu

SESAME (Synchrotron-light for Experimental Science and Applications in the Middle East – Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi) tarafından, misafirhane inşası ihalesi yapılacaktır.

Devamını oku...

SESAME Eğitim Bursu Çağrısı

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME (Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi) tarafından, AB Horizon2020 Projesi kanalıyla desteklenen “OPEN SESAME” projesi kapsamında eğitim bursu çağrısı yapılmıştır.

Devamını oku...

SESAME Personel Alım İlanı

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME (Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi) tarafından Kontrol Mühendisi ve Güç Kaynakları Mühendisi pozisyonları için personel alımı ilanı yayınlanmıştır.

Devamını oku...

SESAME Burs Programı

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME (Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi) tarafından 2016 yılı burs programı duyurusu yapılmıştır. Ayrıntılı bilgi için:

Devamını oku...

SESAME Deney Teklif Çağrısı

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME (Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi)’de devreye alınacak ilk iki demet hattında (X-ray Absorption Fine Structure/X-ray Fluorescence ve Infra-Red Spectro-microscopy) gerçekleştirilecek deneyler için Ağustos ayı içerisinde teklif çağrısına çıkılması beklenmektedir. Ayrıntılı bilgi ve ayrıca CERN web sitesinde konuya ilişkin yer alan habere aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

Devamını oku...

İlgili İçerik